نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: وسواس در انتخاب همسر

1708
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7571
    تشکـر
    9
    تشکر شده 20 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy وسواس در انتخاب همسر

سلام
    والا من پسری 28 ساله هستم و به دنبال مورد مناسبی واسه ازدواج میگردم. یه مشکل که دارم اینکه با هر دختری که اشنا میشم و یه مدت که باهاش هستم ازش خسته میشم. نمیدونم مشکل کار کجاس، اکتر این دخترا هم خانواده خوبی دارن و هم اینکه معیارامو تا حدودی دارن ولی وافعا من بعد چند روز میفهمم این کسی نیس که من میخوام و شاید بیشتر از ده مورد این اتفاب واسم افتاده. همیشه فک میکنم شاید یکی باشه که ازین دختر بهتر و مناسب تر باشه یا اینکه مـثلا این دختر که الان بهم ابراز علاقه میکنه طبع دخترونه اش هس و هر دختری بعد یه مدت وابسته میشه واسه همین این علاقشو به پای عشق نمینویسم.

ممنون میشم کمک کنید چون حتی یه نظز کوچیک ممکنه خیلی از شمکلات من رو حل کنه، پس دریغ نفرمایید

با تشکر فراوان

2. کاربران زیر از سرباز وطن بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : وسواس در انتخاب همسر

اگر انسان در مسئله انتخاب همسر، معیار و ملاک صحیح داشته باشد، هیچ وقت دچار سرگردانی و اشتباه نمی شود ؛ اما اگر معیار و میزان درستی در جهت انتخاب همسر ایده آل خودش نداشته باشد، حتما دچار سرگردانی و بلاتکلیفی خواهد شد. لذا به این نتیجه می رسیم که نداشتن یک ملاک صحیح در انتخاب همسر، انسان را یا به افراط و دقت و وسواس بیش از حد خواهد کشاند و یا او را دچار تفریط و کوتاهی در این امر مهم می کند که سبب می شود شخص به دردسرهای بزرگی دچار گردد که هر دو مورد، خسارت بار و پشیمانی آورند.
    حدّ اعتدال و مورد پسند عقل و دین، آن است که انسان، ابتدا ملاک های واقعی را در انتخابش به دست آورد و آن گاه، همسری مطابق با آن معیارها برگزیند. و باید بدانیم آن دقتی که در مورد انتخاب همسر، مطرح می شود، غیر از سختگیری های بی مورد و افراطی است ؛ چرا که هیچ وقت، همسرِ کاملِ بدون هیچ عیب و نقص و از هر جهت مطابق با میل انسان، یافت نشده و نمی شود.
    هیچ انسان غیر معصومی (چه زن و چه مرد) بدون نقص نیست و حتما نقطه ضعف هایی دارد. لذا باید به آنان که در امر انتخاب همسر، بسیار سختگیری می کنند، بگوییم: آیا خود شما از هر جهت، بی عیب و نقص هستید که به دنبال همسری می گردید که از همه عیب ها، به دور بوده و صاحب تمامی کمالات و سجایای اخلاقی باشد؟! مسلّما هیچ کس نمی تواند چنین ادّعایی بکند. بنا بر این در انتخاب همسر نباید خیلی آرمانگرایانه فکر کنیم ؛ چرا که شرایط زندگی افراد، نوع و شیوه زندگی آنها، طرز فکر و برخوردهایشان و... با هم متفاوت است. لذا هماهنگی و همفکری صد در صد با همسر آینده مان، امکان پذیر نیست و همیشه تعدادی ناهماهنگی و فاصله باقی خواهند ماند که ما باید این فاصله ها و ناهماهنگی ها را به حداقل برسانیم تا باقی آنها هم به وسیله تفاهم، گذشت، محبّت و بزرگواری، پس از ازدواج، برطرف شوند.

یکی از پیامدهای مهم سختگیری افراطی
    یکی از پیامدهای مهمِ سختگیری افراطی در زمینه انتخاب همسر، تأخیر افتادن در کار ازدواج و گاهی هم منصرف شدن شخص از ازدواج و تشکیل خانواده است.
    این پیامد، به خودی خود، آثار بسیار منفی ای بر زندگی اشخاص دارد که از آن جمله است:

1 . ایجاد ناراحتی های عصبی و روانی در فرد،
    2 . بروز انحرافات جنسی و فساد اخلاقی،
    3 . عدم بهره وری از دوران شیرین و بانشاط جوانی،
    4 . تزلزل پایه های اعتقادی و ارزش های دینی در فرد،
    5 . عدم آرامش روحی و روانی و از دست دادن قدرت تصمیم گیری
    6 . فاصله گرفتن از موفقیت و سعادت در زندگی و عدم بروز استعدادها.

بنا بر این، یک جوان آگاه، هیچ وقت، خودش را در چنین تنگناها و مشکلاتی گرفتار نمی کند؛ بلکه با تقویت روحیه تصمیم گیری، پرهیز از تفکّرات آرمانگرایانه (ایده آل) و آشنایی با معیارها و ملاک های واقعی انتخاب همسر، جلوی این گونه سختگیری های بی مورد و افراطی را می گیرد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    اگر انسان در مسئله انتخاب همسر، معیار و ملاک صحیح داشته باشد، هیچ وقت دچار سرگردانی و اشتباه نمی شود ؛ اما اگر معیار و میزان درستی در جهت انتخاب همسر ایده آل خودش نداشته باشد، حتما دچار سرگردانی و بلاتکلیفی خواهد شد. لذا به این نتیجه می رسیم که نداشتن یک ملاک صحیح در انتخاب همسر، انسان را یا به افراط و دقت و وسواس بیش از حد خواهد کشاند و یا او را دچار تفریط و کوتاهی در این امر مهم می کند که سبب می شود شخص به دردسرهای بزرگی دچار گردد که هر دو مورد، خسارت بار و پشیمانی آورند.
    حدّ اعتدال و مورد پسند عقل و دین، آن است که انسان، ابتدا ملاک های واقعی را در انتخابش به دست آورد و آن گاه، همسری مطابق با آن معیارها برگزیند. و باید بدانیم آن دقتی که در مورد انتخاب همسر، مطرح می شود، غیر از سختگیری های بی مورد و افراطی است ؛ چرا که هیچ وقت، همسرِ کاملِ بدون هیچ عیب و نقص و از هر جهت مطابق با میل انسان، یافت نشده و نمی شود.
    هیچ انسان غیر معصومی (چه زن و چه مرد) بدون نقص نیست و حتما نقطه ضعف هایی دارد. لذا باید به آنان که در امر انتخاب همسر، بسیار سختگیری می کنند، بگوییم: آیا خود شما از هر جهت، بی عیب و نقص هستید که به دنبال همسری می گردید که از همه عیب ها، به دور بوده و صاحب تمامی کمالات و سجایای اخلاقی باشد؟! مسلّما هیچ کس نمی تواند چنین ادّعایی بکند. بنا بر این در انتخاب همسر نباید خیلی آرمانگرایانه فکر کنیم ؛ چرا که شرایط زندگی افراد، نوع و شیوه زندگی آنها، طرز فکر و برخوردهایشان و... با هم متفاوت است. لذا هماهنگی و همفکری صد در صد با همسر آینده مان، امکان پذیر نیست و همیشه تعدادی ناهماهنگی و فاصله باقی خواهند ماند که ما باید این فاصله ها و ناهماهنگی ها را به حداقل برسانیم تا باقی آنها هم به وسیله تفاهم، گذشت، محبّت و بزرگواری، پس از ازدواج، برطرف شوند.

یکی از پیامدهای مهم سختگیری افراطی
    یکی از پیامدهای مهمِ سختگیری افراطی در زمینه انتخاب همسر، تأخیر افتادن در کار ازدواج و گاهی هم منصرف شدن شخص از ازدواج و تشکیل خانواده است.
    این پیامد، به خودی خود، آثار بسیار منفی ای بر زندگی اشخاص دارد که از آن جمله است:

1 . ایجاد ناراحتی های عصبی و روانی در فرد،
    2 . بروز انحرافات جنسی و فساد اخلاقی،
    3 . عدم بهره وری از دوران شیرین و بانشاط جوانی،
    4 . تزلزل پایه های اعتقادی و ارزش های دینی در فرد،
    5 . عدم آرامش روحی و روانی و از دست دادن قدرت تصمیم گیری
    6 . فاصله گرفتن از موفقیت و سعادت در زندگی و عدم بروز استعدادها.

بنا بر این، یک جوان آگاه، هیچ وقت، خودش را در چنین تنگناها و مشکلاتی گرفتار نمی کند؛ بلکه با تقویت روحیه تصمیم گیری، پرهیز از تفکّرات آرمانگرایانه (ایده آل) و آشنایی با معیارها و ملاک های واقعی انتخاب همسر، جلوی این گونه سختگیری های بی مورد و افراطی را می گیرد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

اینایی که شما گفتین که آرمانگرایانه تره آقا فرخ

در عمل مسائل خیلی پیچیده تره

به این سادگیا نیست که میگین

6. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32193
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط سرباز وطن نمایش پست ها
    سلام
    والا من پسری 28 ساله هستم و به دنبال مورد مناسبی واسه ازدواج میگردم. یه مشکل که دارم اینکه با هر دختری که اشنا میشم و یه مدت که باهاش هستم ازش خسته میشم. نمیدونم مشکل کار کجاس، اکتر این دخترا هم خانواده خوبی دارن و هم اینکه معیارامو تا حدودی دارن ولی وافعا من بعد چند روز میفهمم این کسی نیس که من میخوام و شاید بیشتر از ده مورد این اتفاب واسم افتاده. همیشه فک میکنم شاید یکی باشه که ازین دختر بهتر و مناسب تر باشه یا اینکه مـثلا این دختر که الان بهم ابراز علاقه میکنه طبع دخترونه اش هس و هر دختری بعد یه مدت وابسته میشه واسه همین این علاقشو به پای عشق نمینویسم.

ممنون میشم کمک کنید چون حتی یه نظز کوچیک ممکنه خیلی از شمکلات من رو حل کنه، پس دریغ نفرمایید

با تشکر فراوان
    شما در نظرتون اینه که بهترین دختر رو بگیرید
    در صورتی که قرار نیست همیشه بهترین ها نصیب ما بشه
    مثلا ایا شما اگر نتونی بهترین ماشین رو بگیری تا ابد بدون ماشین میمونی؟
    مسلما نه چیزی میگیری که در حد خودت باشه و همونم دوست داری
    گرچه مسئله دختر با ماشین فرق داره
    شما حتی اگه با مضخرف ترین دختر ازدواج کنید با کنار هم بودن میتونید همدیگرو اصلاح کنید
    لذت زندگی اینه که با سختی ها و مشکلات بتونیم بجنگیم و کنارشون بزنیم
    قرار نیست همیشه همه چیز روبراه باشه
    شاید دختری باشه با اخلاق تند اونم نیاز داره به شوهری با اخلاق خوب مثل شما
    وقتی بهم رسیدین میشد مکمل همديگه و به مرور زمان همدیگرو کامل میکنید همونطور که خودتون دوست دارید
    از لحاظ زیبایی هم بگم نمیشه گفت کدوم دختر از همه زیباتره چون هر کسی سلیقه ای داره
    شما سعی کنید دختری بگیرید که از نظر خودتون زیباست اما اگر دختری نصیبتون شد که زیباییش مورد نظر شما نیست اما بقیه ویژگی هاش خوبه بازم اشکالی نداره برای ازدواج
    چون زندگی مشترک بی نهایت لذت هایی داره که ظاهر زیبا یک هزارمشه
    حیفه بخاطر ظاهر خیلی زیبا یا مثلا پول زیاد یا تحصیلات بالا بقیه محاسن دختر رو نادیده بگیریم
    همون طور که شما تو زندگی ممکنه برای یه دختر خسته کننده به نظر برسید اونم شاید خسته کننده و بعضی حرکاتش ازار دهنده باشه اما مهم اینه تو زندگی مشترک خودتون رو اصلاح کنید

8. کاربران زیر از امید دارم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7571
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط امید دارم نمایش پست ها
    شما در نظرتون اینه که بهترین دختر رو بگیرید
    در صورتی که قرار نیست همیشه بهترین ها نصیب ما بشه
    مثلا ایا شما اگر نتونی بهترین ماشین رو بگیری تا ابد بدون ماشین میمونی؟
    مسلما نه چیزی میگیری که در حد خودت باشه و همونم دوست داری
    گرچه مسئله دختر با ماشین فرق داره
    شما حتی اگه با مضخرف ترین دختر ازدواج کنید با کنار هم بودن میتونید همدیگرو اصلاح کنید
    لذت زندگی اینه که با سختی ها و مشکلات بتونیم بجنگیم و کنارشون بزنیم
    قرار نیست همیشه همه چیز روبراه باشه
    شاید دختری باشه با اخلاق تند اونم نیاز داره به شوهری با اخلاق خوب مثل شما
    وقتی بهم رسیدین میشد مکمل همديگه و به مرور زمان همدیگرو کامل میکنید همونطور که خودتون دوست دارید
    از لحاظ زیبایی هم بگم نمیشه گفت کدوم دختر از همه زیباتره چون هر کسی سلیقه ای داره
    شما سعی کنید دختری بگیرید که از نظر خودتون زیباست اما اگر دختری نصیبتون شد که زیباییش مورد نظر شما نیست اما بقیه ویژگی هاش خوبه بازم اشکالی نداره برای ازدواج
    چون زندگی مشترک بی نهایت لذت هایی داره که ظاهر زیبا یک هزارمشه
    حیفه بخاطر ظاهر خیلی زیبا یا مثلا پول زیاد یا تحصیلات بالا بقیه محاسن دختر رو نادیده بگیریم
    همون طور که شما تو زندگی ممکنه برای یه دختر خسته کننده به نظر برسید اونم شاید خسته کننده و بعضی حرکاتش ازار دهنده باشه اما مهم اینه تو زندگی مشترک خودتون رو اصلاح کنید

اینجور که شما میگید یعنی ادم با هرکی باشه بالاخره یکم تحمل کنه همه چی درس میشه، هب اینکه درس نیس.
    با این دختره هم میخوام بهم بزنم نمیدونم چمه، اصلا نباید زن بگیرم اینجوری بهتره

10. کاربران زیر از سرباز وطن بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    معیارها و ملاک هایتان را یاد داشت کنید و ببینید دختری ک رفتین خواستگاریش چنددرصد ملاک ها و معیارهای شما را دارد
    اگه بالای هفتاد درصد هست این ینی میشه باهاش زندگی کنین چون هیچ کس صددرصد ملاکهای شما را نداره.
    مردها ی خصلتی دارن این هست ک وقتی کسی پسشون میزنه براشون عزیز میشه و کسی بهشون محبت کنه و علاقه مند باشه ازش زده میشن فک کنم برای شما این خصلت خیلیییی فعال هست.

یا علی مدد

12. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,325 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

بنظرم اینکه شما میگید با هر دختری که باشم زودی خسته میشم اینک ممکنه بعد این دختر یه دختر بهتری هم بازم باشه
    این یعنی شما هنوز نمیدونید دنبال چی هستید و چی میخاین فقط همینطوری باری به هرچهت میرید جلو اینطوری هم خودتون اذیت میشید هم اون دختر بینوا رو اذیت میکنید شما اول بشین هدفت و مشخص کن ایده آل ها و معیارهاتو مشخص کن بعد تصمیم بگیر .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد